Něco o mně
O akupunktuře
Použití akupunktury
Úvod
Na co se připravit
Ceník
Akupunktura pro zdraví
Jak se objednat
Vezměte své zdraví do svých rukou
Vaše zkušenosti
Ke stažení
Kontakt: MUDr. Peter Mikula, tel. 776885912, email: mikula@akupunkturaprozdravi.cz
Odkazy
O akupunktuře
Akupunktura je prastarý způsob obnovení rovnováhy v našem organismu.
Tisíciletá tradice svědčí o efektivitě jejich léčebných postupů.

Prostřednictvím tenkých jehel se působí na zvlášť vnímavá místa na povrchu těla, která se nazývají akupunkturní body. Tyto body jsou uloženy v průběhu akupunkturních drah a mají schopnost regulace příslušných orgánů.

Při onemocnění se tyto body stávají aktivními (citlivými na zevní působení).
Jehlovou stimulací těchto bodů lze zmírnit až zcela potlačit symptomy onemocnění. Současně se zlepšuje i psychická kondice nemocného.

Při jejich správném použití lze dát organismu impulz k nastolení opětovné rovnováhy (zdraví). Předpokladem je dostatek vnitřní energie a síly k sebeuzdravení. Akupunktura využívá samoléčící schopnosti organismu. Pouze usměrňuje a posilňuje schopnosti každého živého organismu.

Je schopná ovlivnit funkční změny v organismu, není v její moci změnit nezvratné poškození orgánů.

Efektivita léčby je hodně individuální, záleží na rezervách organizmu a zkušenostech terapeuta. Na rozdíl od farmakoterapie má akupunktura spíše pozitivní vedlejší účinky.

Nejlepším způsobem, jak se o tom přesvědčit je akupunkturu vyzkoušet. Setkal jsem se s nemocnými zvlášť citlivými na působení jehliček, u kterých byl efekt léčby překvapivý. Co když patříte do této skupiny i Vy?